Birden Fazla WhatsApp Hesabı Masaüstü Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

0

WhatsApp 1.5 milyar kullanıcı tabanı ile en popüler mesajlaşma uygulaması biridir. Şirket, her gün yaklaşık 60 milyon iletinin görüldüğünü iddia ediyor.
Facebook 2014 yılında WhatsApp’ı satın aldı ve daha fazla gelir elde etmek ve kullanıcı tabanını genişletmek için WhatsApp Web versiyonunu tanıttı. Çoğunuzun bildiği gibi, WhatsApp web, kullanıcıların bir PC’de WhatsApp hesaplarına erişmelerini sağlar.

Birçok kez farklı whatsapp hesaplarına sahip insanlarla karşılaşıyoruz. Akıllı telefonlarda tüm whatsapp hesaplarını sorunsuz bir biçimde kullanabiliriz. Aynı işlemi bir masaüstü bilgisayarda da yapabileceğinizi biliyor muydunuz?
Evet, aynı tarayıcıda iki farklı WhatsApp hesabını sorunsuz bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyan basit bir işlem var.

WhatsApp web sitesine erişmek için, kullanıcıların akıllı telefonlarında WhatsApp hesabının her iki cihazda da bir internet bağlantısı olması gerekir. Ayrıca, kullanıcılar tercih ettikleri web tarayıcısının güncellenmiş sürümüne sahip olmalıdır.
Öncelikle web tarayıcınızda ve akıllı telefon veya tabletinizde http://web.whatsapp.com adresini açmanız gerekir ve WhatsApp hesabını kullanmaya başlamak için ekranda görünen QR kodunu tabletinizle veya akıllı telefonunuzla taramanız gerekir.
Şimdi, aynı tarayıcıda farklı WhatsApp hesabınızı açmak için yeni bir sekme açmanız gerekiyor. Bu bağlantıyı tab- http://dyn.web.whatsapp.com adresinde yapıştırın ve enter’a tıklayın. Aynı ekranı bir QR koduyla göreceksiniz. Şimdi, diğer WhatsApp hesabınızı ve yaptığınız Voila’yı kullanarak kodu tekrar tarayın. Artık aynı tarayıcıda iki farklı WhatsApp hesabına erişebilirsiniz.

Cevap Yaz