Instagram Apple Watch Uygulamasını İptal Ediyor

0

Instagram Apple Watch Uygulamasını İptal Ediyor

Instagram artık Apple Watch uygulamasını kaldırıyor. Genel hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerini belirten bir değişiklikle birlikte gelen 39.0 versiyonunun iPhone istemcisine güncellendi. Ancak Apple Watch bir çok uygulama için çok yeterli kalmamıştır. Watch uygulamasını tamamen kaldırma kararı alınmıştır.

1 Nisan itibariyle Apple Watch uygulamalarındaki güncellemeler watchOS 2 SDK’yı veya daha sonraki bir sürümünü kullanmalı, yeni Watch uygulamaları ise watchOS 4 SDK ile oluşturulmalıdır. Video desteği veya LTE bağlantısı üzerinde çalışma yeteneği gibi özelliklere sahip değildir.

Yaptığı açıklamalarda, “Apple Watch için Instagram uygulaması, kullanıcılar 2 Nisan 2018’de yayınlanan Instagram’ın iOS sürüm 39 sürümüne geçtikten sonra artık bağımsız bir deneyim olarak kullanılamayacak” dedi . “Kullanıcılara Apple ürünleriyle en iyi deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz ve bunu platformlarda sunabileceğimiz yolları keşfetmeye devam edeceğiz. Apple Watch kullanıcıları, çeşitli zengin bildirimler yoluyla harika bir Instagram deneyimine sahip olmaya devam edecekler. ”

Apple Watch uygulaması desteğini sonlandırırken, Twitter , Google, Amazon ve Slack gibi diğer tanınmış şirketleri takip ediyor . Birçoğu, iyi bildirim desteğinin tüm kullanıcıların Watch işlevinden gerçekten istediği veya olmasını istemediğini ve bazı durumlarda uygulamanın kaldırılmasının kullanılabilirlik iyileştirmeleriyle sonuçlandığını tespit etti. Ancak Instagram’in uygulaması, tam telefon sürümüyle aynı kaydırma içeriğinin yeniden oluşturulmasına odaklandığından,ipatli, sosyal ağın Apple Watch’ı kullanışlı ve bağımsız bir uygulama platformu olarak kabul etmediğinin güçlü bir işaretidir.

Instagram’ın uygulamayı kapatması şaşırtıcı değil. Küçük bir ekranda fotoğrafları taramayı düşünmüyorsanız bile, Apple Watch sürümü, özellik açısından hızla geride kalıyordu. Video oynamadı veya doğrudan mesajlar gönderemedi. Yerel olmayan kökler , bir iPhone’dan uzaktayken WiFi veya LTE donanımlı bir Apple Watch Series 3’te çalışmasını engelledi.

Cevap Yaz