IPhone’u Büyüteç Olarak Nasıl Kullanabilirim?

0

iPhone kullanıcılar tarafından günlük olarak kullanılan temel özelliklerin yanı sıra, birçok insanın bilmediği birkaç gizli özellik daha bulundurmaktadır. Size bugün tanıtacağımız özellik iPhone’unuzu bir büyüteç haline getiriyor.
Bu, iPhone’un kamera uygulamasını kullananarak çevrenizde seçeceğiniz her şeyin boyutunu artırmak, ayrıntıları daha net ve kolay görmenizi sağlayan bir özelliktir .
Bu özelliği etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
1) Genel Ayarlar’ı açın
2) Erişilebilirlik üzerine dokunun ve sonra Büyüteç’e gidin
3) Büyüteç’in etkinleştirilmesini etkinleştirin
4) Şimdi, bu özelliği kullanmak için ana düğmeyi (iPhone 8 ve önceki modeller için) veya yan tuşa ( iPhone X için) tıklayın.

Kullanıcıların büyüteç uygulamasında yapabilecekleri sadece bu değildir.

Büyüteçte, kullanıcılar odaklandıkları nesneye yakınlaştırma seçeneğine sahiptir. Bu, büyütme seviyesini ayarlamak için kaydırıcı kullanılarak yapılabilir. Şimşek çakması gibi görünen Büyüteç uygulamasında el fenerini döndürmek için bir seçenek de bulunmaktadır.
Bunun yanı sıra, filtre düğmelerini kullanarak parlaklık ve kontrastı ayarlama ve en uygun çözünürlük düzeyine ulaşmak için sürgüleri sürükleme seçeneği de vardır. Filtreler düğmesine dokunduğunuzda, Beyaz / mavi, Sarı / mavi, Gri Tonlamalı, Sarı / siyah ve Kırmızı / siyah gibi filtreleri de göreceksiniz. Kullanıcılar ayrıca, ekranınızın sol alt köşesindeki Filtreleri Dönüştür düğmesini kullanarak bu renkleri tersine çevirebilirler.

Cevap Yaz