Snapchat Paskalya Tatiline Özel Bir Uygulama Başlattı

0

Snapchat Paskalya Tatiline Özel Bir Uygulama Başlattı

Snapchat uygulamasını kullanan üye sayısı her geçen gün artmaktadır. Daha önce Pakemon Go oyunu düzenleyip iyi bir kullanıcı kazanmıştı. Bu defa Paskalya yumurtası avı ile kullanıcılara ulaştı.

Bu uygulamanın kullanımı hakkında özet bilgi:

Snapchat, ABD ve Kanada’daki Snap Map’in her yerine gizli yumurtalar yerleştirdi. Yumurtalar halka açık yerlerde dağılmış şekildedir. Snap Map’deki o yumurtaya yakın olduğunuzda, yumurtaya dokunmak, arka kamerayı değil, selfie olanı kullanarak yeni bir Dünya görünütüsü açılacaktır.

Düz yumurtalar bir puan kazandırıyor, bulunması zor olan altın yumurtalar beş puan kazandırıyor. Ve Snap Maps bu puanları takip edecek, böylece yumurta avcıları arkadaşlarını ve hatta tüm Snapchat topluluğunu bile yenebilir.

Avı 30 Mart Cuma günü başlattı ve günün sonuna kadar Paskalya gecesi, 1 Nisan gece yarısı devam edecek. Ancak, gerçek bir yumurta avından farklı olarak, siz ve arkadaşlarınız aynı yumurtayı bulabilir ve o yumurtanın üstüne dokunarak diğer yumurta avcılarının aynı yumurtayı “kepçe” yapmasını engelleyemezsiniz. Tüm yumurtalar avın sonuna kadar yerinde kalacaktır.

Tabi ki herhangi bir Snap Map özelliğinde genellikle gizlilikle ilgili kaygılarla gelir, ancak Snapchatters hala Ghost Mode’dayken oyunu oynatabilir. Konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmadan, puanınızı arkadaşlarınızla paylaşamayacaksınız. Konumu yalnızca arkadaşlarınızla veya herkesle paylaşmak, puanınızı arkadaşlarınıza göstermek için gereklidir.

Paskalya yumurtası avı, ilk kez platformun bir tatil avı başlatmasıdır. Oyun, popüler Pokémon Go uygulamasına benzer şekildedir. Uygulamanın artırılmış özellikleri ve Snap Map ile, kullanıcılar katılmaya karar verirse, Snapchat sanal oyun konusunda daha iyilerine geliştirecektir.

Cevap Yaz